[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Модератор форуму: damar  
Форум » Разговоры, сплетни » кто с чем к нам за чем, тот от того и того » Мовне питання в Україні
Мовне питання в Україні
Ваша думка про державну мову в Україні?
1. Державна мова має бути лише одна! [ 2 ] [33.33%]
2. Я за двомовність в Україні! [ 1 ] [16.67%]
3. Державною мовою повинна бути лише українська. [ 3 ] [50.00%]
4. Державною мовою в Україні має бути російська, бо нею більшість спілкується. [ 0 ] [0.00%]
5. Та розмовляйте як завгодно, аби людьми залишались. [ 1 ] [16.67%]
6. Мені все одно, яка мова в Україні буде державною. [ 0 ] [0.00%]
Усього відповідей: 6
lanaДата: Четвер, 27.09.2007, 21:11 | Повідомлення # 31
Генерал-майор
Група: Модераторы
Повідомлень: 362
Нагороди: 1
Репутація: 11
Статус: Offline
Та десь, мабуть, і про різні. Бо йшлося про державну мову, а не про те, як спілкуються типу автохтонні носії української. З таким станом справ скоро треба буде робити третьою державною англійську. Нехай хоч буде світовій спільноті з кого посміятися. А що? Ми ж до цього звикли і особливо перейматися не будемо.
Стосовно 50% російськомовних. Де це вони, цікаво знати, взялися? В нашому місті маєте на увазі? Чи в країні їх стільки? І де це ви вбачили моду на українську мову?))))
В чому, по вашому, полягає суть плазування: у вивченні українцями (принаймні на папері) української, чи в потугах її зберегти??? wacko
А щоби не було суржику й безграмотності - треба працювати над собою! Самоосвітою займатись. Що ніколи ще ні для кого не стало зайвим, імхо)


Величайшая наша трагедия в том, что мы не знаем, что делать с жизнью
 
Ivan-IvanovДата: Четвер, 27.09.2007, 22:08 | Повідомлення # 32
Сержант
Група: Пользователи
Повідомлень: 31
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Державною мовою повинен бути суржик, якою він, фактично, і є. Хто, по- твоєму, з високопосадовців розмовляє українською? Назви хоча б одного поважного пана. І те бидло буде нас вчити, якою мовою розмовляти? Хай, спочатку, самі вивчать як слід українську, російську та англійську, а потім вже державотворенням займаються, босота. За часів клятого царату кожен гімназист знав, як мінімум, 3 мови, а зараз випускники "університетів" володіють досконало тільки однією- суржиком та матюками. Але ж вони "свідомі" та "по-державному міркують", а ось грошей на освіту, та друк українських книжок у них чомусь завжди бракує. Так нє хер видєливаться, утром дєньгі- вєчєром стулья. Стульєв бєз дєнєг не биваєт. Биваєт суржік
 
DarthSatДата: П`ятниця, 28.09.2007, 00:58 | Повідомлення # 33
Група: Видалені





Державною мовою повинна бути мова наших предків,а не завойовників....
Ви кажете, важко вчити українську? а якого дідька ви тоді тут робите? Народився на Україні - будь ласкавий, вчи рідну мову,або "єжжай в свайо бірюльово...." Щодо політиків...підростає нове покоління патріотичних громадян,які с дитинства вчили українську мову, їм буде не настільки важко,як нашим політикам,і, коли це "бидло", вибачте,гигне)))) проблем з рідною мовою в політиці стане значно менше.....
Я проти пригнічення російської мови, але державна мова повинна бути одна - рідна українська мова! І проблеми безграмотності - перш за все проблеми особистості - безграмотна особа навряд-чи викличе позитивні враження у оточуючих. Отже треба працювати над собою,і не звалювати на те що "я с дєтства разговарівал по-русскі", ми все-таки живемо в окремій державі,яка має право на єдину рідну мову.
 
LiraДата: П`ятниця, 28.09.2007, 07:21 | Повідомлення # 34
Сержант
Група: Пользователи
Повідомлень: 23
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (lana)
Стосовно 50% російськомовних. Де це вони, цікаво знати, взялися? В нашому місті маєте на увазі? Чи в країні їх стільки?
Саме в країні ! Я багато їздила по нашій країні і в цьому особисто переконалася smile На українській мові розмовляють здебільшого лише в західних областях sad
Quote (lana)
В чому, по вашому, полягає суть плазування: у вивченні українцями (принаймні на папері) української, чи в потугах її зберегти???

В тому, що зберігають її практично насильно, а це ніколи не приводило до любові до мови, все-таки в людей має бути вибір angry
Quote (lana)
А щоби не було суржику й безграмотності - треба працювати над собою! Самоосвітою займатись. Що ніколи ще ні для кого не стало зайвим, імхо)

Я ж не кажу , що я її не знаю, але розмовляю, і що найважливіше, думаю на російській мові і тому, вибачте, але повністю на українську я навряд чи коли перейду smile

Добавлено (28.09.2007, 08:21)
---------------------------------------------

Quote (DarthSat)
Ви кажете, важко вчити українську? а якого дідька ви тоді тут робите? Народився на Україні - будь ласкавий, вчи рідну мову,або "єжжай в свайо бірюльово...."

А це вже націоналізм, який ніколи не доводив до добра angry
Quote (DarthSat)
Щодо політиків...підростає нове покоління патріотичних громадян,які с дитинства вчили українську мову,

Это тоже спорный вопрос, хоть дети с детства учат украинский, но если в семье разговаривают на русском, то ребенок думает тоже на русском sad
Quote (Ivan-Ivanov)
грошей на освіту, та друк українських книжок у них чомусь завжди бракує

а вот это чистая правда, почему дети , уча уроки, постоянно вынуждены переводить целые тексты с русского на украинский, если им что-то нужно в школу?и как при таких условиях можно досконально выучить язык?
 
DarthSatДата: П`ятниця, 28.09.2007, 13:51 | Повідомлення # 35
Група: Видалені





Quote (Lira)
А це вже націоналізм, який ніколи не доводив до добра

ні, не націоналізм,а патріотизм з елементами фанатизму biggrin
 
DarthSatДата: П`ятниця, 28.09.2007, 13:53 | Повідомлення # 36
Група: Видалені





Quote (Lira)
Это тоже спорный вопрос, хоть дети с детства учат украинский, но если в семье разговаривают на русском, то ребенок думает тоже на русском sad

потрібно з самого дитинства спілкуватися в родині на 2 чи,навіть, 3 мовах, адже дитина,поки її психіка формується, вбирає в себе всю інформацію,наче губка.
 
Ivan-IvanovДата: П`ятниця, 28.09.2007, 20:35 | Повідомлення # 37
Сержант
Група: Пользователи
Повідомлень: 31
Нагороди: 0
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (DarthSat)
Державною мовою повинна бути мова наших предків,а не завойовників....

Гггггггг А ти так впевнений у своїх предках? До якого коліна?
Взагалі, мовне питання- демагогія, на ньому деякі шизоїдні "діячі" варять собі вже довгий час бабло. Розбудовують, одним словом. У нормальній, а не оперетковій державі, все вирішується за 5- 10 років. І ніхто не рипнеться, ну за винятком деяких маргіналів. Але на те вони і маргінали- збиралися б у гуртки за інтересами та розмовляли б своєю расєйською, типу рольовиків-толкієністів, а люде дивилися б на них, як на екзотів й казали- "ти ба, куме, глянь-но, яке опудало, і мова, якась чудернацька, ги-ги-ги..." Але ж живемо ми в довгограючій оперетці, то чи слід ставити воза поперед коня?
 
damarДата: Понеділок, 08.10.2007, 09:28 | Повідомлення # 38
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 1968
Нагороди: 1
Репутація: 7
Статус: Offline
Взагалі чистою літературноє мовою майже ніде і майже ніхто у всьому світі не розмовляє. Розповсюджений діалект - чи то територіальний. чи то соціальний.
Мовне питання дійсно складне у нашій заполітизованій державі.
А ось я знову дещо передивився своє відношення до мови, адже колись створене обов"язково занепаде.
Ми кажемо по національну мову. Але чи є вона ? адже багато є випадків. коли нація не має власної мови і при тому живе не гірше, ніж ні, хто мають її. Як не прикро, але мова не є показником приналежності до певної нації, а коли ми кажимо про культуроносну функцію мови, то тут треба обережніше, адже культура весь час існує, але вона швидко змінюється, особливо в умовах сучасної глобалізації. Так до чого я іду. Так як мова є носієм культури народу-мовотворця, а цей народ мовотворець асимілюється із світовим мовним простором, то як би ми не бились за чистоту мови і її самобутність, ми прийдемо до того, що треба дійти до єдиного мовного вираження. І чим швидше ми дійдемо КНСЕНСУСУ, чим швидше ми впровадимо політику асимілятивності, а не відгороження від всіх і вся, тим більше національного ми збережемо, адже потім буде суцільне винищення під натиском сформованого єдиного (чи маже єдиного) мовного суспільства


Каждый счастлив на столько, на сколько сам таковым себя считает
 
Форум » Разговоры, сплетни » кто с чем к нам за чем, тот от того и того » Мовне питання в Україні
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Пошук: